Anasayfa Anasayfa
Basın Odası Basın Odası
Sık Kullanılanlar Sık Kullanılanlar
Portallar Portallar
Site Haritası Site Haritası
Bize Ulaşın Bize Ulaşın
DÜZCE BELEDİYESİ
E-Belediye Düzce Belediyesi Facebook Sayfası Düzce Belediyesi Twitter Sayfası Düzce Belediyesi Instagram Sayfası
Başkan’dan
Başkan’dan

Değerli Düzceli Hemşehrilerim,

         Ankara ile İstanbul'un tam ortasında, yemyeşil bir cennet olan  Düzce'miz adeta keşfedilmeyi bekleyen bir hazine.

         Tabiat güzellikleriyle adından övgüyle söz ettiren şehrimizde farklı kültürlere ait diller, zengin bir folklor, Çerkesinden Gürcüsüne çeşit çeşit yöresel yemekler, Karadeniz Bölgesinin ayakta kalan Antik Tiyatrosuyla, Konuralp Gazi'nin Türbesiyle tarihi değerimiz Konuralp, yaylaları, gölleri, akarsuları, ağaçlarıyla şairlere ilham verecek güzellikte eşsiz manzaralar var.

         Mavi Bayraklı sahillere sahip Akçakoca ile maviyle yeşilin buluştuğu Düzce, yalnızca deniziyle, şelaleleriyle, gölleriyle, yaylalarıyla değil, aynı zamanda düzenli sanayisiyle, gelişen turizmiyle, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle, raftingten doğa yürüyüşlerine, futboldan kış sporlarına uygun çevresiyle de görülmeye değer bir şehir.

         İlk Belediye Başkanlığım 2009'da sona erdikten sonra, sizlerden az da olsa uzak kaldığım 5 sene içinde de çok çalıştım. Türkiye Belediyeler Birliği'ndeki görevim ve Başbakanlıkta Yerel Yönetimler ile ilgili düzenli olarak hazırladığımız raporlar, Türkiye'deki hemen hemen bütün belediyeleri inceleme ziyaretlerim, kamu göreviyle yaptığım yurt dışı toplantı ve ziyaretlerde, gittiğim, gördüğüm her yerde, "Acaba hangi hizmeti Düzce'ye kazandırabilirim?" düşüncesiyle yaşadım.

         Şimdi sıra,  bu bilgi ve birikimi Düzce için kullanmaya geldi. Şimdi sıra, Düzceli hemşehrilerimize hak ettikleri Düzce'yi emanet etmeye geldi.

         Düzce Belediyesi olarak öncelikli amaçlarımızdan biri, turizmiyle ön plana çıkartmak istediğimiz Düzce'mizi, kültür ve sanat alanında da adını duyuran bir şehir haline getirmek.

         Düzce'yi dünyanın sayılı açık film platolarından biri haline getirmek. Kuracağımız dev plato ile dünyanın en ünlü yapımcı, yönetmen ve oyuncularını Düzce'nin imkanlarıyla tanıştırmak.

         Kültür Merkezi'nden Kongre ve Fuar Merkezi'ne, Medya Center'dan Film Platosuna kadar hayata geçireceğimiz projelerimizle Düzce'yi bir kültür ve sanat şehri haline getirmeyi hedefliyoruz.

         Tarihi açıdan  önemli bir altyapıya sahip olan Konuralp, Konuralp Tarih Koridoru Projesiyle sadece Türkiye'de değil bütün dünyada kültür turizmi tarafından fark edilecek, Düzce tarihiyle de anılan bir şehir haline gelecek. Konuralp'in Efes'ten Bergama'dan farkı kalmayacak.

         Asar Deresi Rekreasyon Projesi kapsamında şehrin merkezinden geçen Asar Suyu da Porsuk Çayı'nı aratmayacak bir görünüme kavuşacak. Melen Su Park Projesi ile, Düzce'nin çehresi değişecek.

         Kısa zaman içinde Düzce, turizmiyle, tarihiyle, kültürel mirasıyla Türkiye'nin önde gelen turizm destinasyonlarından biri haline gelecek.

         Her şey insan için. Bütün bunları, başarılı olmak için değil, insanımızın rahatı ve huzuru için yapacağız. Ölçümüz insandır. İnsanların mutluluğudur.

         Bunu, kıymetli hemşehrilerimizle el ele vererek başaracağız.

         Daha güzel bir Düzce'de sağlık, huzur, bereket ve mutluluk içinde yaşamayı temenni ediyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

                                                                            Mehmet KELEŞ
                                                                     Düzce Belediye Başkanı