Anasayfa Anasayfa
Basın Odası Basın Odası
Sık Kullanılanlar Sık Kullanılanlar
Portallar Portallar
Site Haritası Site Haritası
Bize Ulaşın Bize Ulaşın
DÜZCE BELEDİYESİ
E-Belediye Düzce Belediyesi Facebook Sayfası Düzce Belediyesi Twitter Sayfası Düzce Belediyesi Instagram Sayfası
DÜZCE HALEP UMUT HATTI
DÜZCE HALEP UMUT HATTI
'Halep Düzce Şevkat Çadır Kenti'' için hazırlanan 2 TIR'lık yardım malzemesinden oluşan yardım Konvoyu 15 Mart Çarşamba saat 11.00’ de düzenlenecek olan uğurlama töreni ile yola çıkıyor.

Düzce Belediyesi ve Türk Kızılay'ı koordinasyonunda Halep kırsalında kurulan 200 ailelik ''Halep Düzce Şevkat Çadır Kenti'' için hazırlanan 2 TIR'lık yardım malzemesinden oluşan yardım Konvoyu 15 Mart Çarşamba saat 11.00’ de düzenlenecek olan uğurlama töreni ile yola çıkıyor.

Halep'te yaşanan insanlık dramı ardından yüzbinlerce kişinin yerleştiği çadırkentlerdeki göçmenler için Türkiye'nin dört yanından yardımlar sürüyor.  Türkiye'nin en genç ili Düzce de Halep'te iç savaş mağdurlarına Türk Kızılay'ı ile birlikte 200 ailenin yaşadığı bir çadırkentin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçti.  17 Ağustos ve 12 Kasım depremleriyle iki kez büyük yıkım yaşayan Düzce halkı, iç savaş nedeniyle evlerini terketmek zorunda kalan Halep halkının yaşadığı sıkıntılara bir nebze ilaç olacak bir yardım kampanyasıyla ''Halep Düzce Şevkat Çadırkenti'' nin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

8 Tona yakın ihtiyaç malzemesinin bulunduğu 2 TIR'lık yardım malzemesi, 15 Mart Çarşamba günü saat 11.00’de Düzce Belediyesi önünde gerçekleştirilecek törenin ardından Hatay Cilvegözü sınır kapısına doğru yola çıkacak. 16 Mart günü de Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, beraberindeki heyetle birlikte Hatay valiliğini ziyaret edecek; ardından Cilvegözü sınır kapısında yardım TIR'larının Çadırkente yardım malzemelerini aktarmalarına eşlik edecektir.   Düzce belediyesi ve halkı tarafından hazırlanan bu etkinlik TRTHaber kanalında ‘Yardım Konvoyu’ programında ekranlara getirilecektir. Türkiye’de ilk kez bir yerel yönetim Suriye'de Halep kırsalında bir çadırkentin ihtiyaçlarını karşılamak üzere Türk Kızılay'ı ile ortak bir çalışmaya imza atmış oluyor.

Program;

15 Mart 2017       Saat 11.00             TIR'ların uğurlanması Düzce Belediyesi Önü

16 Mart 2017       Saat 10.00             Düzce Belediyesi heyeti Hatay Valisi ziyareti

16 Mart 2017       Saat 12.00             Cilvegözü sınır kapısı Basın Açıklaması

16 Mart 2017       Saat 13.30             Düzce Temsilci heyet ve Kızılay temsilcileri ile Düzce Şevkat Kent

                                                               Dağıtımlarının gerçekleştirilmesi                          

16 Mart 2017        Saat  16.30           Cilvegözü sınır kapısına dönüş