Anasayfa Anasayfa
Basın Odası Basın Odası
Sık Kullanılanlar Sık Kullanılanlar
Portallar Portallar
Site Haritası Site Haritası
Bize Ulaşın Bize Ulaşın
DÜZCE BELEDİYESİ
E-Belediye Düzce Belediyesi Facebook Sayfası Düzce Belediyesi Twitter Sayfası Düzce Belediyesi Instagram Sayfası
YARDIM İÇİN 2 TIR YOLA ÇIKTI
YARDIM İÇİN 2 TIR YOLA ÇIKTI
Düzce Belediyesi’nin girişimiyle başlatılan ve Düzceliler’in katkılarıyla Suriye’ye gönderilmek için hazırlanan yardım malzemeleri yola çıktı.

Düzce Belediyesi’nin girişimiyle başlatılan ve Düzceliler’in katkılarıyla Suriye’ye gönderilmek için hazırlanan yardım malzemeleri yola çıktı. 2 TIR’dan oluşan yardım malzemeleri belediye önünden törenle gönderildi.  Törende konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, ‘ Halep’deki drama duyarsız kalamazdık. Düzce Belediyemiz tarafından Halep kırsalında 200 ailenin barındığı 652 kişinin yaşadığı çadır kente yardım malzemeleri gönderiyoruz. Belediye olarak 652 kişinin bakımını ve sorumluluklarını üstlendik’ dedi.

Yardım konvoyu için yapılan törene Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin başta olmak üzere Düzce protokolü ve sivil toplum kurulu temsilcileri katıldı. Başkan Mehmet Keleş Halep’de kurulan ‘Düzce Belediyesi Şefkat Çadır Kenti ve Yardım Konvoyu’ konusunda şu bilgileri verdi “ Halep’te Düzce Belediyesi olarak 200 ailenin barındığı 652 kişinin yaşadığı çadır kent oluşturuldu. Adına da Düzce Belediyesi Şefkat Çadır Kenti verildi. Buradaki dram TRTHaber Kanalı tarafından Yardım Konvoyu programında belgesel olarak verildi. Belediye olarak çadır kente yaşayan 652 kişinin bakımını ve sorumluluğunu üstlendik. Çadır kentte yaşayan kişiler için de yardım malzemesi topladık. Düzceliler’in büyük katkısı oldu. Bir heyet halinde Hatay’dan Halep’e ulaşacağız ve yardımları bizzat teslim edeceğiz’ Törende konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı da etkinlikten dolayı Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e teşekkür etti ve ‘ Düzce halkı büyük bir kadirşinaslık gösterdi ve yardımlarını esirgemedi. Umarız bir an önce de Suriye’deki dram, acılar sona erer’ dedi. Konuşmaların ardından yardımlardan oluşan 2 TIR dualarla uğurlandı.