Anasayfa Anasayfa
Basın Odası Basın Odası
Sık Kullanılanlar Sık Kullanılanlar
Portallar Portallar
Site Haritası Site Haritası
Bize Ulaşın Bize Ulaşın
DÜZCE BELEDİYESİ
E-Belediye Düzce Belediyesi Facebook Sayfası Düzce Belediyesi Twitter Sayfası Düzce Belediyesi Instagram Sayfası
BAŞKAN MEHMET KELEŞ SIFIR NOKTASINDA
BAŞKAN MEHMET KELEŞ SIFIR NOKTASINDA
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Şefkat Çadır Kenti için Düzce’den yola çıkan yardım TIR’ları ile sıfır noktasına gitti.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Şefkat Çadır Kenti için Düzce’den yola çıkan yardım TIR’ları ile sıfır noktasına gitti. Yardım malzemelerini bizzat teslim eden Başkan Keleş, Cilvegözü Sınır Kapısı’nda Türk Kızılayı yetkilileri ile bir araya geldi.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Murat Caymaz, Belediye Meclis Üyesi Ömer Arslan, Meclis Üyesi ve Sosyal Yardım İşleri Koordinatörü Gönül Ekiz Asuk, ve beraberindeki heyet ile birlikte Halep için toplanan yardım TIR’larına refakat etmek üzere Hatay’a gitti. Cilvegözü Sınır Kapısından yardım malzemelerini Halep’e gönderen heyet sınırdaki Türk Kızılay’ı bölgesini de ziyaret etti. Sınır kapısında konuşan Başkan Keleş Halep’deki tampon bölgede kurulan çadırkentte Düzce Belediyesi sorumluluğunda 200 aile, 652 kişinin olduğunu hatırlatarak “değerli arkadaşlar gördüğünüz gibi şu anda Suriye sınırı, Cilvegözü sınır kapısındayız. Buaya getirdiğimiz yardım malzemelerini buradaki Kızılay yetkililerine bizzat teslim ediyoruz. Tabş arşı tarafa götürüp bizzat teslim etmek isterdik ancak bize gelen istihbaratlarda sınırın diğer tarafında çeşitli gruplar arasında çatışma yaşandığını öğrendik. Aynı şekilde buradaki yetkililer de karşı tarafa geçmenin riskli olacağını ifade ettiler. Ancak sıfır noktasına kadar gelebildik. Zaten bizim TIR’larımızdan Suriye araçlarına nakletmek durumundayız. Değerli hemşerimiz Hakan Sarı Bey’e de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.