Anasayfa Anasayfa
Basın Odası Basın Odası
Sık Kullanılanlar Sık Kullanılanlar
Portallar Portallar
Site Haritası Site Haritası
Bize Ulaşın Bize Ulaşın
DÜZCE BELEDİYESİ
E-Belediye Düzce Belediyesi Facebook Sayfası Düzce Belediyesi Twitter Sayfası Düzce Belediyesi Instagram Sayfası
Asansör Yıllık Periyodik Kontrol İşi Duyuru
Asansör Yıllık Periyodik Kontrol İşi Duyuru

ASANSÖRLERİN YILLIK PERİYODİK KONTROLLERİ HAKKINDA DUYURU

 

    24/06/2015 tarihinde 29396 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Asansör İşletme Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” nin 17. Maddesinde “Bu Yönetmelik kapsamında bulunan asansörün periyodik kontrolü Bakanlık tarafından yetkilendirilen ve ilgili idare ile protokol imzalayan A tipi muayene kuruluşu tarafından yapılır.” denilmektedir.

    Periyodik kontrol faaliyetlerinin yürütülmesine yönelik Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliğinde belirtilen kriterleri taşıyan A tipi muayene kuruluşlarının idaremize 25/05/2017 mesai saati sonuna kadar yürürlükteki "Asansör Periyodik Kontrolleri İçin Yetkilendirilecek A Tipi Muayene Kuruluşlarına Dair Tebliğ" e teklif dosyaları ile birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir.

    Başvuru yapan kuruluşların dosya ve evraklarının Belediyemiz tarafından incelenerek uygun görülen A tipi muayene kuruluşu ile görevlendirme sözleşmesi imzalanarak bu kuruluşa Düzce Belediyesi sınırları içindeki asansörlerin yıllık kontrolü işi için yetki verilerek kamuoyuna duyurulacaktır.