Anasayfa Anasayfa
Basın Odası Basın Odası
Sık Kullanılanlar Sık Kullanılanlar
Portallar Portallar
Site Haritası Site Haritası
Bize Ulaşın Bize Ulaşın
DÜZCE BELEDİYESİ
E-Belediye Düzce Belediyesi Facebook Sayfası Düzce Belediyesi Twitter Sayfası Düzce Belediyesi Instagram Sayfası
YAZICIOĞLU VE HALİSDEMİR İSİMLERİ VERİLDİ
YAZICIOĞLU VE HALİSDEMİR İSİMLERİ VERİLDİ
Belediye Meclisi kararı ile Muhsin Yazıcıoğlu ile Şehit Ömer Halisdemir isimleri Düzce’de iki caddeye verildi.

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Ömer Halisdemir’in isimleri yaşatılıyor. Belediye Meclisi kararı ile Muhsin Yazıcıoğlu ile Şehit Ömer Halisdemir isimleri Düzce’de iki caddeye verildi.

Düzce Belediye Meclisi kararı ile Koçyazı mahallesindeki 2237’inci caddeye Muhsin Yazıcıoğlu adı verildi. Şehit Ömer Halisdemir’in adı ise Dereli Tütüncü, Koçyazı ve Cumhuriyet mahallelerini kapsayan, Bilir, Latifoğlu ve 1839. Sokaklarının birleştiği caddeye verildi.

Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?

Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında Sivas'ın Sarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde bir çiftçi ailesinin oğlu olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da yaptı. Yüksek öğrenimini yapmak üzere 1972'de Ankara'ya geldi. Üniversite tahsilini, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde tamamladı. 24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak, meclise girdi. 15 Nisan 2007 2.Olağanüstü Büyük Kurultayda tekrar BBP Genel Başkanlığına seçilmiştir. TBMM'de Büyük Birlik Partisi Sivas Milletvekili olarak BBP'yi Meclis'te temsil etmiştir.19 Ağustos'ta yapılmış olan BBP'nin 3.Olağanüstü Büyük kurultayında tekrar Genel Başkan olmuştur. 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş Göksun ilçesi mevkiinde meydana gelen helikopter kazası sonucunda hayatını kaybetmiştir. Muhsin YAZICIOĞLU, evli ve iki çocuk babasıydı.

Ömer Halisdemir kimdir?

15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeye karşı direnişin temsili haline gelen Ömer Halisdemir, Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın emrine, sonunda şehadet olduğunu bilerek itaat etti. Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı ele geçirmek isteyen darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi gözünü kırpmadan öldürerek darbenin engellenmesinde büyük rol oynayan Kahraman Halisdemir, olay yerinde darbeci askerler tarafından defalarca kurşunlanarak şehit edildi.  Niğde'nin Çukurkuyu beldesinde yaşayan Hasan Hüseyin Halisdemir'in 7 çocuğundan biri olan Ömer Halisdemir, çocukluğunu Çukurkuyu beldesinde geçirdi. Çukurkuyu'da okul sonralarında çobanlık yaptı. Hatice Halisdemir ile evlendi ve Elifnur ve Doğan Ertuğrul adlarında iki çocuğu oldu. Şehit Ömer Halisdemir, 1999 yılında Piyade Astsubay olarak Türk Silahı Kuvvetlerine katıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında görevler yapan Halisdemir, 15 Temmuz gecesi gösterdiği kahramanlıkta adını unutulmazların arasına yazdırdı.