Anasayfa Anasayfa
Basın Odası Basın Odası
Sık Kullanılanlar Sık Kullanılanlar
Portallar Portallar
Site Haritası Site Haritası
Bize Ulaşın Bize Ulaşın
DÜZCE BELEDİYESİ
E-Belediye Düzce Belediyesi Facebook Sayfası Düzce Belediyesi Twitter Sayfası Düzce Belediyesi Instagram Sayfası
TURNUVADAN İLK GALİBİYET GELDİ
TURNUVADAN İLK GALİBİYET GELDİ
Belediyespor ilk maçta rakibi Petkimspor’u 82-79 mağlup etti

Düzce Belediyespor Basketbol takımı Bergama’da yapılan Galenos Cup turnuvasında ilk galibiyetini aldı. Belediyespor ilk maçta rakibi Petkimspor’u 82-79 mağlup etti.

Galenos Cup turnuvasında Düzce Belediyespor, Türk Telekom, Afyon Belediyesi ve Petkimspor ile karşılaşıyor. Bergama Erdal Önder spor salonunda yapılan Düzce Belediyespor Petkimspor maçında Petkimspor ilk periyodu 18-21 önde kapadı. 2.periyodun ilk 5 dakikası içinde Petkimspor etkinliğini artırdı ve farkı 10 sayıya kadar çıkardı (21-31). İlerleyen dakikalarda Belediyespor oyuna ağırlığını koymaya başladı. Ozan ve Corin'in sayıları ile periyodun sonunda farkı 2 sayıya kadar indirdi (39-41). 3’üncü periyoda iyi başlayan taraf yine Petkimspor oldu ve farkı tekrar artırmaya başladı (45-52). Periyodun sonuna kadar üstünlüğü elden bırakmayan Petkimspor bu periyodu da 60-64 önde bitirdi. Maçın son 10 dakikasına fırtına gibi giren Düzce Belediyespor rakibine sadece 2 sayı şansı vererek üst üste bulduğu sayılarla 11-0’ lık bir seri yakaladı ve maçta öne geçti (69-66). Maçın son anlarında hatasız oynayan Belediyespor maçtan 82-79 galip ayrılarak turnuvaya güzel bir başlangıç yaptı.

Maçta 27 dakika sahada kalan Corin Henry 20 sayı, 5 asist, 3 top çalma ile galibiyette büyük rol oynadı. Yine 27 dakika oyunda kalan Ozan Genco Dilik de 14 sayı, 7 ribound, 3 asist ile oynadı. Toplam 14 ribound alan  Kyle Hunt, 12 sayı atarak büyük bir katkı verdi. Kaptan Ersin Görkem de 12 sayı 4 riboundluk performansı ile göz doldurdu.