Anasayfa Anasayfa
Basın Odası Basın Odası
Sık Kullanılanlar Sık Kullanılanlar
Portallar Portallar
Site Haritası Site Haritası
Bize Ulaşın Bize Ulaşın
DÜZCE BELEDİYESİ
E-Belediye Düzce Belediyesi Facebook Sayfası Düzce Belediyesi Twitter Sayfası Düzce Belediyesi Instagram Sayfası
KAMUOYUNA DUYURU
KAMUOYUNA DUYURU

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri şehir geneli su şebekesinde yaptığı inceleme sonucunda herhangi bir sorun yaşanmadığını belirterek bir açıklama yaptı.

Açıklamada; “Bazı basın kuruluşları tarafından yapılan  ve içme suyunun kirli ve çamurlu şeklinde aktığı iddia edilen haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Şikayete konu görseller daha önce yaşanan tamir ve bakım sonrasında ortaya çıkan kısa süreli bir duruma aittir.

Son dönemde yapılan çalışmalar sayesinde şehir genelinin büyük bölümünde alt yapı sistemi yenilenerek içme suyu şebekesinde yaşanan sorunlar en aza indirilmiştir. Düzce Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisinde her gün düzenli olarak raporlama ve su analizleri yapılmaktadır. Ayrıca İl Halk Sağlığı tarafından belirli kontrol ve denetim noktalarında arıtılmış suyun takibi yapılmaktadır.

Özellikle bu tür çamurlu su sorunlarında mesken girişlerinde, vana bağlantılarının önünde bulunan ana filtrelerin bina sahipleri tarafından temizlenmesi önemle tavsiye edilmektedir.

Öte yandan Konuralp Orhangazi Mahallesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan çamurlu su sorunu da depo olarak kullanılan alan ile şebeke bağlantısı tamamen kesilerek sorunun kalıcı olarak çözülmesi sağlanmıştır. Şebeke besleme işlemi de Düzce Merkez şebekesi ile aynı kaynağa bağlanarak susuzluk tehlikesinin de önüne geçilmiştir” ifadeleri kullanıldı.