Anasayfa Anasayfa
Basın Odası Basın Odası
Sık Kullanılanlar Sık Kullanılanlar
Portallar Portallar
Site Haritası Site Haritası
Bize Ulaşın Bize Ulaşın
DÜZCE BELEDİYESİ
E-Belediye Düzce Belediyesi Facebook Sayfası Düzce Belediyesi Twitter Sayfası Düzce Belediyesi Instagram Sayfası
YÜKSEKOVA’YA ‘DÜZCEPARK’
YÜKSEKOVA’YA ‘DÜZCEPARK’

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay kendisini ziyarete gelen Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Özcan’a Düzce’yi gezdirdi. Melen Su Park’ta incelemelerde bulunan Başkan Ay, Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Özcan ile Yüksekova’ya yapılması planlanan ‘Düzcepark’ hakkında açıklamalarda bulundu.

Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Özcan bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Düzce’ye geldi. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ı makamında ziyaret eden Özcan, Başkan Ay ile birlikte Düzce’yi gezdi. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Düzce’nin vizyon projesi Melen Su Park’ta Özcan’a proje içeriği ve niteliği hakkında bilgiler aktardı. Başkan Dursun Ay, Yüksekova Belediyesi ile olan bağlantının sürdüğünü ve kayyum danışmanlığı kapsamında iletişimin sıkı bir şekilde devam ettiğini ifade ederek yaptığı açıklamada Yüksekova’ya da Düzce Belediyesi olarak bir park kazandırmak istediklerini belirtti ve “Yüksekova’nın danışmanıyız biliyorsunuz, belediye olarak. Onlara her konuda teknik anlamda destek sağlıyoruz. Hatta Yüksekova’da bir park yapmayı düşünüyoruz. Onun için buradaki Melen Su Park’ımızı inceliyoruz, geziyoruz. Yüksekova’ya biz daha önce gittik. Onlar da bize geliyor. Dolayısıyla ilişkilerimizi sıkı tutuyoruz, onların da yaptıkları işleri inceliyor ve destek veriyoruz. Kendilerine yine hoş geldiler diyorum. Yüksekova aslında bir anlamda Düzce’ye benziyor, dağların ortasında bir ova, rakımı daha yüksek tabii. Bizim de etrafımız dağlarla çevrili. Coğrafi olarak aynı özelliklere yakınız. Sadece bizim arazimiz biraz daha geniş ve daha yeşil.”

Melen Su Park hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Dursun Ay yakın bir zamanda açılış yapılacağını belirterek sadece Düzce’den değil çevre illerden vatandaşların da Melen Su Park’a geleceğini söyledi. Başkan Ay: “Yakında burayı faaliyete geçireceğiz. Burada kafeteryalarımız var. çocuk oyun alanlarımız var. Suyumuz da burada bol, onu daha da şişireceğiz. Boğaz köprümüz var, şimdi aydınlatmasını yapacağız. Çok güzel bir alan kazandıracağız inşallah. Bütün Düzcelileri ve çevre illerden herkesi buraya bekliyoruz.”

Düzce’deki incelemeleri hakkında açıklama yapan Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Özcan da Düzce Belediyesi’nin Yüksekova’ya büyük bir destek gösterdiğini belirterek “desteklerinden dolayı Düzce Belediyesine Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kendileri bizimle çok ilgileniyor, sık sık geliyorlar. Bir park projemiz var, ‘Düzcepark’ Yüksekova’da bunu yapacağız inşallah. Gözlem ve yerinde tespit yapıyoruz şu anda. Tekrar teşekkür ediyorum kendilerine” ifadelerini kullandı.