Anasayfa Anasayfa
Basın Odası Basın Odası
Sık Kullanılanlar Sık Kullanılanlar
Portallar Portallar
Site Haritası Site Haritası
Bize Ulaşın Bize Ulaşın
DÜZCE BELEDİYESİ
E-Belediye Düzce Belediyesi Facebook Sayfası Düzce Belediyesi Twitter Sayfası Düzce Belediyesi Instagram Sayfası
OT FESTİVALİ İÇİN SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR
OT FESTİVALİ İÇİN SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR

4-5-6 Mayıs tarihlerinde dördüncü kez düzenlenecek Düzce Otları Tyche Bereket Festivali öncesi toplanan Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdi.

"Tarihten Gelen Bereket Öyküsü" ile yola çıkılarak Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından organize edilen Düzce Belediyesi Kültür Müdürlüğü, Düzce üniversitesi, Düzce Valiliği ve gönüllü sektörlerin katkıları ile hazırlanan Düzce Otları Tyche Bereket Festivali için hazırlıkları başladı. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen, 4-5-6 Mayıs tarihlerinde Anıtpark Meydanı’nda düzenlenecek olan festivale tüm Düzcelileri davet ederek “Buradaki kadın ve erkek arkadaşlarımızın emeği ve yüreği ile ortaya koyduğumuz bu festivalde bir kadın arkadaşımız inanılmaz bir su böreği getirmiş. İçerisinde sebze, bitki, ot var. Ayrıca bir mantı yapmış, içerisinde 4 çeşit var. Onun yanında bir köpük helva var, Yığılca’da üretiliyor, belki de Düzce’dekilerin haberi yok. Bir de ıspanaklı eklerimiz var. Bunun gibi yüzlerce çeşit üretti arkadaşlarımız. Emekleri ve yüreklerine sağlık. Hepinizi, Düzce halkını 4-5-6 Mayıs’ta festivalimize bekliyoruz” dedi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi Selma Demirelli her şeyin Düzce olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Her şey Düzce için. Başarıya giden yolda hep beraber, el ele, omuz omuza, yürek ve gönül bütünlüğümüzle mevsimlerden bahar ve kendinize 3 gün bağışlayın diyoruz. 4-5-6 Mayıs’ta Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Düzce Belediyesi Kültür Müdürlüğü, Düzce üniversitesi, Düzce Valiliği ve gönüllü sektörlerle, otların verdiği lezzeti farklı müzik ve danslarla buluşturacağız.”